Nissan Juke i Ariya z nagrodą mediów motoryzacyjnych

Modele Nissana Juke i ARIYA nagrodzone przez francuskie Stowarzyszenie Mediów Motoryzacyjnych AMAM: dwa eTrophy 2024 dla Nissana.

W trzeciej edycji konkursu na najlepszy zelektryfikowany samochód roku –eTrophies – organizowanego przez francuskie Stowarzyszenie Mediów Motoryzacyjnych AMAM, Nissan otrzymał aż dwie nagrody.

Nissan Juke Hybrid, który niedawno przeszedł gruntowną modernizację wnętrza i rozwiązań w zakresie łączności, zdobył eTrophy 2024 w kategorii „najlepsza ergonomia”.

W 100% elektryczny Nissan ARIYA z wyrafinowanym, komfortowym i przestronnym wnętrzem został uhonorowany analogiczną nagrodą za „najlepsze wnętrze”

W Paryżu ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu eTrophies, organizowanego przez francuskie Stowarzyszenie Mediów Motoryzacyjnych (AMAM). W tegorocznych zmaganiach wzięło udział aż 21 modeli, od samochodów miejskich po duże SUV-y. Po 48 godzinach warsztatów, ocen i testów jury złożone z 25 dziennikarskich ekspertów wybrało najlepsze zelektryfikowane samochody roku.

Nissan był jednym z nielicznych producentów, którym w tej edycji udało się zdobyć aż dwie nagrody eTrophy. Stowarzyszenie uhonorowało w ten sposób dwa kultowe modele ze zelektryfikowanej oferty Nissana: Juke Hybrid oraz w 100% elektrycznego Nissana ARIYA.


Nissan Juke Hybrid: eTrophy 2024 za najlepszą ergonomię

W tym roku wnętrze kultowego miejskiego crossovera Nissana przeszło znaczące modyfikacje,
zyskując przeprojektowaną konsolę centralną i deskę rozdzielczą bardziej zorientowaną
na kierowcę. Wyposażenie kabiny zostało także wzbogacone o nową tapicerkę z materiału Alcantara® oraz ulepszenia w zakresie wykończenia. Juke jest teraz wyposażony w opcje łączności nowej generacji, z dodatkowymi funkcjami i z większym środkowym ekranem. Ekran zestawu wskaźników w Nissanie Juke N-Sport, powiększony do 12,3 cala, wyświetla tarczę prędkościomierza oraz inne niezbędne dane, a jego obsługa jest niezwykle łatwa i intuicyjna, między innymi dzięki przyciskom szybkiego wybierania. Kierowca może skonfigurować ekran o wysokiej rozdzielczości (1920 x 720 pikseli) tak, aby pojawiały się na nim informacje dostosowane do jego preferencji i potrzeb. Ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, znajdujący się pośrodku deski rozdzielczej,
ma teraz przekątną 12,3 cala i został pochylony o 8 stopni w stronę kierowcy, aby ułatwić mu dostęp do przycisków dotykowych. Nowy system informacyjno-rozrywkowy ma bardziej intuicyjny ekran główny, który można indywidualnie skonfigurować za pomocą widżetów pozwalających na szybki dostęp do często używanych funkcji – podobnie jak na ekranie smartfona. Nie zrezygnowano jednak z fizycznych elementów sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. Ponadto system informacyjno-rozrywkowy oferuje funkcje rozpoznawania głosu i rozumienia języka naturalnego. Oprócz bezprzewodowego interfejsu Apple CarPlay w samochodzie bezprzewodowo działa teraz także Android Auto. Kolejnym rozwiązaniem docenionym przez jury jest przycisk skrótów umożliwiający dostosowanie ustawień systemów wspomagania jazdy poprzez zaledwie dwa kliknięcia.

Nissan ARIYA –eTrophy 2024 za najlepsze wnętrze

Pierwszy w 100% elektryczny crossover Nissana oferuje komfortową i bezemisyjną jazdę
w otoczeniu przypominającym elegancki i minimalistyczny japoński salon, co zostało wysoko
ocenione przez jury. Nissan ARIYA może się poszczycić najprzestronniejszą kabiną w swoim segmencie. Od wyjątkowej ilości miejsca na nogi po panoramiczny dach i elektrycznie regulowaną
środkową konsolę, ARIYA na nowo definiuje pojęcia komfortu i wyrafinowania. Minimalistyczna deska rozdzielcza perfekcyjnie komponuje się z wnętrzem samochodu, zachowując taki sam elegancki styl. Zastosowano w niej haptyczne elementy sterowania, których dotknięcie wywołuje wibracje, a przez to wrażenie kontaktu z mechanicznymi przełącznikami. Selektor przełożeń wygodnie leży w dłoni, sprzyjając zrelaksowanej pozycji za kierownicą. Wyświetlacz składa się z dwóch ekranów o przekątnej 12,3”, na których prezentowane są najważniejsze informacje, takie jak na przykład stan naładowania akumulatora, zasięg czy wskazówki nawigacji.

  • Więcej informacji o miejskim crossoverze Nissanie Juke jest dostępnych na stronie:
    https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/juke.html
  • Więcej informacji o flagowym Nissanie ARIYA pod linkiem: https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/ariya.html